Wizaż

Małe usta – duży problem?

Od kilku sezonów hitem są kształtne, obfite usta. Wiele kobiet jest zainspirowanych wyglądem gwiazd Hollywood oraz polskiego showbiznesu, i co za tym idzie – decyduje się więc na zabiegi kosmetyczne bądź powiększanie kwasem hialuronowym. Nie jest to jednak jedyne rozwiązanie. Nawet małe wargi, odpowiednio wykonturowane i pomalowane, mogą wyglądać na większe oraz pełniejsze.

Praktyczne konturówki

Kluczem do sukcesu w wizualnym powiększaniu ust jest odpowiednie wykonturowanie. Należy wybierać kredkę dokładnie w odcieniu pomadki, ewentualnie z jednym odcieniem różnicy. Konturówka, która bardziej różniłaby się kolorem od wypełnienia, spowodowałaby efekt sztuczności, a wręcz śmieszności.

Doskonałym pomysłem jest zaopatrzenie się w zestaw pomadki i konturówki – mamy wtedy pewność, że odcienie będą pasować. Wiele firm decyduje się właśnie na takie rozwiązanie i proponuje konsumentkom specjalne zestawy. Często elementem składowym zestawu jest też temperówka. Dlatego jeśli kupujesz konturówki oddzielnie, zawsze zwróć uwagę na rodzaj materiału kredki (może być to drewno lub plastik) oraz zaopatrz się w odpowiednie narzędzie do zaostrzenia zużywającej się konturówki.

Aby nadać objętości, należy obrysować ich kształt dokładnie po krawędzi wargi, odrobinę wychodząc poza jej szerokość. Jest to podstawowy sposób na wizualne powiększenie ust. Należy pamiętać, aby nie wychodzić szerzej poza krawędź warg, zwłaszcza jeśli dopiero uczymy się konturowania – możemy się wówczas narazić na sztuczny, niemal cyrkowy efekt.

Wiele kobiet zaczyna rysowanie konturu od lewego lub prawego brzegu. Lepszym rozwiązaniem jest rozpoczęcie od rynienki podnosowej, a więc małego dołka poniżej nosa. Zaczęcie od szczytu warg zapewni symetrię oraz pomoże nadać odpowiedni kształt.. Następnie przedłużamy rysowaną linię do prawego, a potem lewego kącika. Również obrysowanie dolnej wargi możemy zacząć od środka, kierując się ku krawędziom.

Różnobarwne pomadki

Wybór koloru pomadki wpływa na powstanie wizualnego efektu większych ust. Kolory, które są twoim sprzymierzeńcem, to wszystkie odcienie nude, oranżowa czerwień oraz pastelowe róże. Dzięki nim uzyskasz rezultat pełnego wypełnienia. Efekt odwrotny od zamierzonego przyniosą ciemne kolory, mocno odcinające się od reszty twarzy: intensywna czerwień, bordo, brązy, fiolety, intensywne róże. Wybierając barwę pomadki, zwróć także uwagę na osobiste preferencje oraz karnację i rodzaj cery. W drogerii poproś o pomóc w selekcji odpowiednich kolorów – sprawdzaj testery na grzbiecie dłoni lub na ustach za pomocą pędzelka (jeśli poprosisz o wykonanie makijażu próbnego, do twojej twarzy kosmetyki dostaną się za pomocą pędzli, nie zaś bezpośrednio testera). Możesz wybierać między szminkami matowymi lub z połyskiem. Naturalniejszy efekt pełniejszych ust uzyskasz, wybierając konturówkę i pomadkę matową nude. Jeśli naturalność nie jest twoim priorytetem i chcesz, by usta zwracały największą uwagę, zdecyduj się na błyszczącą szminkę – połysk powoduje optyczne powiększenie.

Rozmaite błyszczyki

Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest użycie błyszczyka, który nada ustom efekt wilgotności, pełności, obfitości. Na wargi podkreślone konturówką i pomadką odpowiedni będzie błyszczyk przejrzysty, pozbawiony swojego koloru. Może także zawierać małe drobinki brokatu, które skumulują efekt połysku.

Kolorowe błyszczyki są z kolei dobrą alternatywą, jeśli nie lubisz obrysowywać ust konturem, a następnie malować je szminką. Użycie samego błyszczyka nada efekt wypełnienia i powiększenia. Wybieraj kolory nude, róże i mniej intensywne odcienie czerwonego.

Pomadki powiększające

Jeśli zależy ci nie tylko na optycznym powiększeniu ust, możesz zdecydować się do pomadki oraz błyszczyki, które, dzięki zawartości odpowiednich składników, działają drażniąco na powierzchnię warg, powodując ich lekki obrzęk. W ich składzie można znaleźć najczęściej chili, imbir, miętę, cynamon czy kofeinę. Składniki te spowodują odczucie szczypania oraz lekkiego podrażnienia. Powinny zawierać także olejki roślinne lub masło shea, które nada wargom gładkości oraz przyciągającego uwagę połysku. Efekt nie jest długotrwały, dlatego aplikację produktu należy powtarzać.

Podaj dalej!

Może Cię także zainteresować...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + dwanaście =