Styl - porady

Jakich pędzli używać do makijażu?

Rozpoczynając przygodę z makijażem, stajemy przed trudnym wyborem zakupu odpowiednich narzędzi, które umożliwią nam nakładanie kosmetyków na twarz. Wybór odpowiednich pędzli jest niezwykle istotny, ponieważ źle dobrany pędzel – pędzel słabej jakości, mimo dobrych kosmetyków może skutkować gorszym makijażem, a także brakiem zadowolenia i czerpania przyjemności z samej czynności malowania się. Poniższe informacje pomogą w skompletowaniu spersonalizowanego zestawu pędzli do makijażu, które pozwolą wykonać kompletny makijaż twarzy.

Częstą praktyką osób rozpoczynających przygodę z makijażem jest kupowanie gotowych zestawów pędzli, co w przypadku większości osób nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zestaw skomponowany przez daną firmę obejmuje pędzle, z których często nie mamy zamiaru korzystać (np. pędzelek do ust, gdy jesteśmy zwolennikami malowania się szminką i konturówką), a nie posiada pojedynczych modeli, które musimy zakupić osobno, co wiąże się przede wszystkim z dodatkowymi kosztami.

Które pędzle nadają się do nakładania konkretnych kosmetyków?

Kupując pędzle, nie musimy sugerować się ich zastosowaniem zalecanym przez producenta, lecz używać pędzle w taki sposób, jaki będzie dla nas najwygodniejszy i najdogodniejszy. Korzystanie z pędzelka do brwi w celu nałożenia cienia na oczy nie jest zbrodnią, a możliwością zrobienia np. bardziej precyzyjnego makijażu posiadając ograniczoną ilość pędzli, co jednocześnie pokazuje jak różnorodne zastosowanie ma każdy z pędzli. Jednakże, zanim poznamy pędzle na tyle dobrze żeby samemu decydować o ich zastosowaniu, warto poznać podstawowe cechy, które sprawdzą się do poszczególnych kosmetyków.

Podkład – ważne jest, aby pędzel służący do nakładania podkładu był ze sztucznego, a nie naturalnego włosia, ponieważ dzięki temu pędzel nie wchłonie on podkładu. Pędzel powinien być gruby, „mięsisty”, posiadać dużą ilość włosia. Warto pamiętać o namoczeniu pędzla przed jego użyciem. Najpopularniejszy w tej kwestii jest pędzel płaski, jednak to, czy wybierzesz wersję zaokrągloną zależy tylko od indywidualnych preferencji – oba typy dadzą pożądany efekt.

Puder – pędzel do pudru jest z reguły najdroższym z pędzli w kosmetyczce. Jest tak dlatego, ponieważ jest dużych rozmiarów, posiada bardzo dużo włosia, często naturalnego. Duży rozmiar sprawi, że proces nakładania pudru będzie dużo krótszy. Niezależnie czy do nakładania pudru używamy pędzla czy innego narzędzia – puder należy wklepywać, aby uzyskać lepsze zmatowienie i dłuższą trwałość. Warto dodać, że nie jest to pędzel konieczny przy komponowaniu pierwszej kosmetyczki – mniejszym jego odpowiednikiem służącym np. do nałożenia różu, również możemy osiągnąć oczekiwany przez nas efekt zmatowienia.

Konturowanie – ważne jest, aby pędzel do konturowania był miękki i lekko zaokrąglony. Lekki szpic umożliwi nabranie produktu i roztarcie go całą resztą pędzla.

Róż – w przypadku nakładania różu nie ma konieczności kupowania osobnego pędzla, ten etap makijażu możemy z powodzeniem wykonać za pomocą pędzla do podkładu czy konturowania, o ile nie są mocno naostrzone (ostrzejszą końcówką łatwiej jest zrobić plamy na twarzy).

Makijaż oczu – w przypadku makijażu oczu perfekcyjny makijaż możemy zrobić przy użyciu zaledwie dwóch pędzli. Pierwszy z nich, bardziej uniwersalny, powinien być puchaty i spłaszczony (płaska część umożliwi nałożenie produktu na oko, natomiast szczyt pędzla pomoże go rozblendować). Jego rozmiar nie ma aż tak dużego znaczenia, należy go dobrać według własnego upodobania. Drugi typ pędzli do oczu to tzw. kuleczki, które są bardzo niewielkie, ale niezwykle precyzyjne. Ważne jest, aby pędzel tego typu miał czubek, który odpowiada za precyzyjność wykonania.

Makijaż brwi – do nałożenia produktów do brwi najlepiej sprawdzi się skośny, płaski pędzel.

Pędzle są narzędziami bardzo wszechstronnymi, od których zależy m.in. postęp w technice malowania, a także jakość samego makijażu. Nie zawsze droższe produkty i zestawy znanych marek są najlepszym wyborem, dlatego przed zakupem warto przemyśleć do czego chcemy, aby pędzle nam służyły i czy aby na pewno potrzebujemy mieć do każdego kosmetyku osobny pędzel.

Podaj dalej!

Może Cię także zainteresować...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 5 =